Monday, 20 September 2010

Bob Railay

... taigi sėdim mes ant kranto prie viešbutuko ir žiūrim į apsemtą sieną - potvynis, kad jį kur. Visos iš vakaro apmąstytos trasos prasideda pusmetriu po vandeniu. Atsiverčiam knygutę ir bandome susigaudyti kur čia galima palaipioti be didesnio pasinardymo.
Žmonės čia geri - šypsosi, o ypač geras pro šalį linguojantis vietinis rastamanas. Nusišypso, atsainiai pavarto knygelę ir tvirtai sako - reikia eiti į Railay West. Be to pasiūlo prisijungti prie mūsų. Rastamanas neblogas - greičiausiai 5 paskutinius savo metus ant heros sėdėjo. Perdžiūvęs, su daug tatuiruočių ir nerealiais dredais, venos randuotos... Po visų mūsų nuotykių su vietiniais, truputi pristabdom, bet sutinkam.
Po kelių minučių mes jau prie uolų. Rastamans daug nežiūrėjęs kimba į pirmą varveklį ir basas pradeda savo pasirodymą. Jo judesiai nerealūs, pastiški, atrodo šoka ant uolos - tolygiai ir galingai. Aš iš karto galiu įsivaizduoti, kaip jis aštunkes pusryčiams valgo. Tokias prisirpusias, su daug vakariečių riebalų, keiksmų ir vandenyno druska.
Lipam apšilimo traseles. Aišku, kad jam nelabai įdomu, bet šypsosi ir pradeda savo ilgą filosofiją apie laipiojimą. Apie sporto esmę, dažnai rudyjančius kablius, naujas trasas Kho-Phi-Phi, labai sunkų Baksą iš Lietuvos ir jo lengvą panelę, mamuto komandą, ir aišku - "donation". Jah, rastafarai :) Mano širdis atsiveria, aš suprantu, kad gyventi iš "donation" ne taip ir blogai. Pajaučiau, kad sutikau sporto sielą - vieną iš daugiausiai ant sportinio laipiojimo pasinešusių žmonių planetoje.
O jis mus mokė viso, ko. Kaip įsegti karabiną į gri-gri, kaip segti atotampą į virveles ant sienos. Šnekėjo nerealiai daug, o paskui lyg supratęs, kad per daug, atsiprašinėjo. Bet nusileidęs aš vis sakydavau - "respect rasta", ir jis vėl šypsodavosi ir aiškino kaip šarma šalia esančios 7a neužonsightino :) O laipiojimas Thailand, Krabi, Railay tikrai puikus, ypač jei su jumis Bob Railay, kuris kartais užtraukia "no woman, no cry". Man pats lipimas pasirodė gal netgi labai 3D. Reikia žiūrėti, kur kokį varveklį už savęs įsispirti, kurį apkabinti ir kurį meiliai prisiglausti.

PS. apatinę jo foto radau kurtai facebooke. Gal geriau pades suprasti apie ką kalbu.

6 comments:

romas said...

liuks! blogas ir vel gyvas!
beje, kas per "nuotykiai su vietiniais"?

Linas Baltrunas said...

vietiniai sysposi, bet nori pinigeliu. siaip nieko labai blogo neivyko. Turejom viena laipiojimo "guida", kuris paeme pinigeliu, bet 6a+ nesugebejo uzlipti :) kiti bande siek tiek apgauti Malaizijoje.

Tada isijauti i tokia busena, kad visi bando apgauti tave. Isitempes analizuoji kada gi visgi tave "paims". Todel bendravimas gaunasi uzdaras, ir toks nekoks.

O va Folkas nenorejo apgauti. Todel mes blogai pasijautem, kad i ji itartinai ziurejom... ir vienu tarpu sirdis atsivere... Sun is shining, the weather is sweet

romas said...

Mat kaip, mano potyriai buvo panasus, siaureje, kazkaip nesijaucia, kad tu esi vaiksciojantis bankomatas, tuo tarpu pietuose - yes, you are! Bet kaip minimum, ten viskas skanu!;)

b-dashke said...

reiks Baksui papasakoti kai kitą kartą MM sutiksiu :)

Mingaile said...

nu nerealiai - skaitau - ir toookie sentimentai - patys ten po potvynius braidem su guidebook'ais vasari, o pries mus Baksas kaip tik kelius myne...
nu saunuoliai.

Linas Baltrunas said...

:) jah